• BIST 95.399
  • Altın 275,539
  • Dolar 5,7142
  • Euro 6,3410
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 21 °C

1453 Brüksel Berlin

Erdoğan Gündüzpolat

Dünya da kıtalar birlikler oluşumlar yeniden şekil alıyor.

1453 Avrupa kıtasını yeniden şekillendirdi ona biçim verdi. Sultanlar İmparatorlar Ülkesi Türkler kıta avrupasına yön ve renk verdiler.

Yüzyıl Avrupa yönetici ELİTLERİ BUROKRATIK OTOKRAT LİDERLER Devlet dışı Aktörlerle yeni tasarım ve dizayn projeleri geliştirmeye koyuldular. 1453 Avrupa İmparatorları kıta Avrupasına bu yüzyılda yeniden tarihin tablosunda şekil verecekler dır. Sultanların Şehirleri binlerce yüzyıla dayanan kültür ve yönetim alışkanlıklarını BRUKSEL BERLIN PARLAMEN TOLA rının duvarlarına yeniden yazacaklar. Avrupa kıtasının nehirleri keskin soğukları Asya’nın derin yönetim tecrübesinde şeklini bulacaktır.

Asya Tarihin senaryosunda binlerce yıl yüzyıl insanlık Tarihinin kaderine yon vermiştir. Ortaçağ Avrupa Duk leri Şansölyeleri Devlet dışı Aktörlerle tarihe yon vermeye giriştiler. İSTANBUL BRUKSEL BERLİN PARİS Şehirlerin kıtaların kederinde binlerce yıllık yönetim şeklini yaşamış İSTANBUL . Avrupa Ortaçağ geçmişini yeni yüzyılda yeniden otokratık hırslarla yeniden yaşamanın zorlu yürüyüşüne hazırlanmaktadır.

1453 Sultanları İmparatorları Avrupa BERLİN ŞANSOLYE VE BRUKSEL DUKLERINE İSTANBUL HALİÇ SARAYBURNU açıklarından gerekli açılımı ve cevabı vereceklerdir. Tarih 1453 ruhunu heyecanını yeni bir yüzyıl projesiyle Batının soğuk donmuş nehirlerine bir projeksiyonla sunacaktır.

Sultanların coğrafyası ANADOLU zengin tecrübesini yönetim ve insanlık halini bir kere daha BRUKSEL BERLİN OTOKRASISINE klasikleşerek Avrupa ŞEHİR diplomasisine gönderme yapacaktır

Erdoğan Gündüz POLAT

erdogangunduzpolat@gmail.com

Bu yazı toplam 993 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Birinci Bölge | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.