• BIST 104.595
 • Altın 229,106
 • Dolar 5,4583
 • Euro 6,1886
 • İstanbul 20 °C
 • Ankara 15 °C

34 Konut Projesinde Yüzde 1 KDV Avantajı

34 Konut Projesinde Yüzde 1 KDV Avantajı
İstanbul’dan, Ankara’ya, İzmir’den Bursa’ya emlak sektörünün hareketli olduğu illerde yüzde 1 KDV oranı ile satışta olan 34 konut projesi.

Bahar aylarıyla birlikte, konut sektöründe yaşanacak hareketlenme ile stoklarını tüketecek olan firmaların temsilcileri de ‘ yeni konutlardaki KDV farkı ve fiyat artışı ile bu avantajlar bir daha gelmeyeceğini vurguluyor. 

Yüzde 1'lik KDV avantajıyla satılan projelerde stoklar erirken, uzmanlar ev sahibi olmak isteyenlerin elini çabuk tutmasını öneriyor. Yüzde 1 KDV oranıyla satışı yapılan daireler bittiğinde yüzde 18 KDV ödemek zorunda kalanlar her 100 bin liralık alım için 17 bin lira fazla ödeme yapacak. 


Konut projelerinin satışında birçok avantaj bir arada sunulurken, alıcıları cezbeden seçenekler arasında KDV’nin yüzde 1 olması öne çıkıyor. 

Ağırlıklı olarak ruhsatı Ocak 2013 öncesi için alınan ve kentsel dönüşüm projelerinde geçerli olan bu avantajdan yararlanma şansı daireler satıldıkça azalıyor.

1 Ocak 2013 tarihinden önce ruhsat alan projelerde büyüklükleri 150 metrekareye kadar olan dairelerin satışında KDV oranı yüzde 1 olarak uygulanmaya devam ediyor. 

Babacan Yapı - Babacan Premium

babacan-yapi---babacan-premium.jpg

Babacan Holding’in İstanbul’un farklı bölgelerinde gerçekleştirdiği yenilikçi projelerinden sonuncusu olan  Premium, İstanbul Haramidere’de karma konseptli yükseliyor.

Yüzde 25 peşinat, Babacan Yapı bünyesinde 40 ay sıfır faiz ile taksitlendirme imkânının sunulduğu projede teslimler 2018’in son çeyreğinde yapılacak. 

Aşçıoğlu - Selenium Ataköy

ascioglu---selenium-atakoy.jpg

Ataköy’de yükselen projedeki dairelerin yüzde 80’ni birçok avantajları eşliğinde sahiplerini buldu. Zengin sosyal donatıları ve yüksek tavan ile cam kullanımının sunulduğu proje ferah ve keyifli bir yaşam vaat ediyor.

Makyol - Yaşam Beylikdüzü

makyol---yasam-beylikduzu.jpg

Beylikdüzü’nde Makyol İnşaat imzasıyla hayat bulan projede 464 konut ile 84 mağaza yer alıyor. Bölgedeki son arazi üzerinde yükselen projede KDV avantajının yanı sıra ödeme seçenekleri de dikkat çekiyor.  
 

Keleşoğlu - Deniz İstanbul 

kelesoglu---deniz-istanbul.jpg

Keleşoğlu Holding imzasını taşıyan İstanbul’un “en büyük sahil kasabası” Denizİstanbul’un konut etapları bir bir satışa açılıyor. Kalyon Evleri’nde anahtar teslimleri yaklaşırken sonra Mercan Konakları ile Marina Evleri’nde kampanyalı satışlar devam ediyor. 150 metrekarenin altındaki konutlarda yüzde 1 avantajı tüketici için büyük bir avantaj sağlıyor.


HAS&DBN - Atiye Residence

hasdbn---atiye-residence.jpg

HAS – DBN Yatırım Ortaklığının İstanbul’daki ilk butik projesi Atiye Reisdence, Kağıthane’de yükseliyor.

Kentsel dönüşüm odaklı konumlanan projede yüzde 1 KDV’nin yanı sıra lansman avantajı devam ediyor.

Projede yer alan 102 metrekarelik 2+1 tipi dairelerin başlangıç fiyatı ise  550 bin lira olarak açıklandı.
 

KİPTAŞ – Vaditepe

kiptas-–-vaditepe.jpg

Kiptaş’ın Bahçeşehir göletine nazır inşa ettiği Vaditepe projesinde teslimlere sayılı günler kala son daireler için yüzde 1 KDV ve 24 ay sıfır faiz avantajı devam ediyor. Vaditepe’de yaklaşık 4 bin konut yer alırken proje 5 yıl içinde Bahçeşehir metrosuyla taçlandırılacak. 

 

İhlas Yapı – Bizim Evler 6 

ihlas-yapi-–-bizim-evler-6.jpg

Avcılar –Ispartakule’de inşa edilen ve Mayıs ayında anahtar teslimlerin başlayacağı projedeki daire fiyatları minimum 461 bin lira olarak belirlendi. Yatırımcılar KDV avantajının yanı sıra 30 ay vade farksız ödeme imkânı sunuluyor.
 

Kiler GYO- Referans Güneşli

kiler-gyo--referans-gunesli.jpg

Basın Ekspres lokasyonunda inşa edilen projede 270 bin liradan başlayan fiyatlarla daire sahibi olunurken, yatırımcılara 48 ay sıfır faiz fırsatı sunuyor.

Beyaz İnşaat - Beyazpark Topkapı

beyaz-insaat---beyazpark-topkapi.jpg

İstanbul’un kalbi Topkapı’da ana arterlerin yanı başında 410 bin liradan başlayan cazip fiyatlarla satışta olan dönüşüm projesinde KDV avantajının yanı sıra firma bünyesinde 30 aya kadar  vadelendirme yapılabiliyor.

Beyaz İnşaat’ın Kağıthane’deki kentsel dönüşüm projeleri kapsamında hayata geçirdiği Beyazhane'de 117 daire bulunuyor.

Beyaz İnşaat – Beyazhane

beyaz-insaat-–-beyazhane.jpg

Teslimlerin 2017 yılının Nisan ayında yapılması planlanan Beyazhane projesinde Yüzde 1 KDV avantajı bulunuyor. Tamamı peşin ödemelerde yüzde 8 indirim uygulanıyor. Projede yüzde 25 peşinat ödedikten sonra kalan meblağı vade farksız 24 ayda ödeme imkânı sunuluyor.

Hasanoğlu İnşaat - Banu Evleri

hasanoglu-insaat---banu-evleri.jpg

Bahçeşehir ve Ispartakule’de inşa ettiği lüks konut projeleri ile öne çıkan Hasanoğlu İnşaat’ın 18 ayda inşa ettiği butik projesi Banu Evleri 2’de son 7 konut için kampanyalı satışlar devam ediyor. Yüzde 1 KDV avantajıyla yüzde 40’ı peşin, 36 ay vade farksız ödeme seçeneğinin sunulduğu projede hayat bu yılın ikinci yarısında başlayacak. 

İnanlar - Terrace Mix:

inanlar---terrace-mix.jpg

 Esenyurt'ta konumlanan Terrace Miks projesinde 437 daire, 508 home ofis bulunuyor. Son daireler hemen teslim avantajıyla 165 bin liradan sahiplerini bekliyor. 

Dumankaya - Hİ-FİT

dumankaya-hi-fi.jpg

Dumankaya İnşaat’ın, Bahçeşehir’de ‘beden, ruh ve zihin’ sağlığına yönelik tasarladığı uygulamaları eşliğinde satışta olan Hi- Fit projesindeki son 50 daire için başlatılan “Pas Geç” kampanyasında daire sahibi olmak isteyenler için taksit ve peşinatı 2017 yılına erteliyor. 

Ağaoğlu – Maslak 1453

agaoglu-–-maslak-1453.jpg

Ağaoğlu İnşaat tarafından inşa edilen Ağaoğlu Maslak 1453, 24 bloklu bir proje. Maslak’ta konumlandırılan Ağaoğlu Maslak 1453, Fatih Ormanı’na komşu konumda yer alıyor. Arsa alanı 325 bin metrekare olan Ağaoğlu Maslak 1453 projesinde 4 bin 789 konut bulunuyor. İlk teslimler ise bu yıl yapılacak.

Gül Yapı – Gül Park Yaşam

gul-yapi-–-gul-park-yasam.jpg

Beylikdüzü Carrefour AVM’nin bitişiğinde metrobüs durağına yürüme mesafesinde konumlanan Gül Park Yaşam’da anahtar teslimleri başladı. Bölgenin en yüksek primli konut projesinde son daireler için yüzde 1 KDV avantajı ile faizsiz vadeli kampanya devam ediyor.

Gül İnşaat, LİV Yapı ve 3S Kale  -KALEKENT

gul-insaat,-liv-yapi-ve-3s-kale---kalekent.jpg

Beylikdüzü’nde inşa edilen Kalekent Konut Projesinin ikinci etabı da yatırımcılardan büyük ilgi görüyor. Toplamda 100 bin metrekare alan üzerinde 250 milyon dolar yatırımla hayat bulan projede düşük  KDV, ödeme seçenekleri ve yüksek prim avantajı devam ediyor.

SOYAK - Bahçeşehir Konforia

soyak---bahcesehir-konforia.jpg

Bahçeşehir’in kuzeyinde inşa edilecek 5 bin konutluk projenin ilk etabında fiyat ve KDV avantajı devam ediyor.  1+1, 2+1, 3+1, 4+1 tipi daireler 189 bin liradan başlayan fiyatlarla satışta.

Cihan İnşaat & Emlak Konut GYO – Avrupark 

cihan-insaat--emlak-konut-gyo-–-avrupark.jpg

Bahçekent’te konumlanan Avrupark'ta, lansmanı aratmayan fırsatlara şimdi de "Biz Bize Ödeme Planı" kolaylığı eklendi. ‘’Evinizi seçin, toplam tutarın yüzde 25'ini peşin ödeyin, kalanı için bütçenize uygun bir ödeme planını birlikte oluşturalım’’ mesajının verildiği projede dairelerin fiyatı 220 bin liradan başlıyor. 

Ortadoğu - Merkez Zekeriyaköy 

ortadogu---merkez-zekeriyakoy.jpg

Ortadoğu Grup tarafından Zekeriyaköy’de hayata geçirilen Merkez Zekeriyaköy Projesi’nde  yüzde 1 KDV ve hemen teslim avantajıyla yeşile ve sakin bir hayata merhaba demek mümkün.

Egeyapı Group projeleri

ege-yapi-batisehir,-pega-kartal.jpg

 EgeYapı Group, projelerine yüzde 1 KDV avantajıyla devam ediyor, hem yatırım hem de yaşamak için konut alacak olanlara daha da cazip hale getiriyor. EgeYapı Group'ta yüzde 1 KDV avantajının devam ettiği projeler; Batışehir, Pega Kartal ve İz Tower.

 

KDV avantajında öne çıkan lüks projeler

Dap Yapı - Petek 

Dap Yapı - İst Marina

Dap Yapı – Adam Kule

Dekar Yapı - Asmalı Hayat

Ortadoğu – Resim İstanbul

Sinpaş – Ege Yakası

Dumankaya – Bahçeşehir Flex Office 

Dumankaya – Sancaktepe Mozaik

Dumankaya – Atakent Miks 

Piyalepaşa İstanbul

Aşçıoğlu - Selenium Retro (konutlar)

SUR YAPI projeleri avantaj dolu 

sur-yapi-projeleri.jpg

Sur Yapı’nın ticari projelerinin yanı sıra Mirage Rezidans( Basın Ekspres), İlkbahar 2. Etap (Sultanbeyli) ile Bursa MARKA Rezidans projelerinde kampanyalar devam ediyor. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 seçenekleriyle 342 lüks rezidans daire ve 60 mağazasıyla Güneşli ‘de ayrıcalıklı bir yapıya sahip Mirage Rezidans’ta geçerli olan kampanya kapsamında yüzde 5 indirim ve 48 ay vade farksız sabit taksit imkanı sunuluyor. 

Değişen kredi oranlarından etkilenmeden taksitleri ödeyebilecek olan tüketiciler, tamamı peşin veya peşin + banka kredili ödemelerde yüzde 5 kampanya indirimine ek olarak yüzde 10 indirim fırsatından yararlanabiliyor.  İlkbahar projesinin ikinci etabında ise 4 yatay blokta 152 daire yer alıyor. Sur Yapı İlkbahar 2. etaptan ev sahibi olmak isteyenlere kampanya kapsamında lansmana özel yüzde 5 indirim sağlanıyor. Ayrıca tamamı peşin ve peşin + banka kredili ödemelerde ise ilave olarak yüzde 10 indirim fırsatı daha sunuluyor. Projede yüzde 50 peşinat 48 ay Sur Yapı bünyesinde vade farksız ödeme seçeneği mevcut.  Bursa’nın en değerli ilçelerinden Nilüfer’de yükselen Uludağ manzaralı MARKA Rezidans’da kampanya kapsamında 2+1 kapalı mutfaklı, ebeveyn banyolu, geniş 145 metrekare daireler için yüzde 10 kampanya indirimi ve 48 ay faizsiz taksitlendirme uygulanıyor.

 

5 MART 2016 BİRİNCİBÖLGE

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Birinci Bölge | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.