• BIST 91.801
 • Altın 214,302
 • Dolar 5,3538
 • Euro 6,0654
 • İstanbul 8 °C
 • Ankara 3 °C

Ali Bilir, Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulunu Ziyaret Etti

Ali Bilir, Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulunu Ziyaret Etti
Türkiye Seyahat Acenteler Birliği Asya BYK Başkanı Ali Bilir, İstanbul Beykoz'da bulunun Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu’nu ziyaret etti.

Başkan Ali Bilir'i Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okul Müdürü Şevin Yelseli karşıladı. Okulun tarihçesi ve okulun eğitim durumu hakkında bilgi veren okul müdürü Şevin Yelseli'ye Başkan Ali Bilir, Beykoz ilinin tanıtımı ile ilgili kendi yazdığı 'Beykoz' kitabını hediye etti.

Okulu uzun süredir ziyaret etmeyi planladığını ançak iş yoğunluğundan dolayı ziyareti bugün gerçekleştirebildiğini belirten Türkiye Seyahat Acenteler Birliği Asya BYK Başkanı Ali Bilir, TÜRSAB- ASYA Bölgesel Yürütme Kurulu’nun İstanbul'da 6 bölge yürütme kurulu olduğunu bunun bir tanesinin ise Asya BYK diye ifade etti.

ali-bilir-(6).jpg

Yürütme kurulunda faaliyet gösteren 700’e yakın Seyahat Acentesi ve Tur Operatörünün bulunduğunu ifade eden Başkan Ali Bilir, ‘Bölgemizdeki turizm etkinlik ve aktivite sayılarının artması için kamu ve yerel yönetimlerle işbirliğini geliştirmek için çalışıyoruz. İstanbul’un Anadolu Yakasında bulunan ilçelerimizde belediye başkanlarımızla, sanayicilerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla okullarımızla fikir alışı verişinde bulunuyoruz. Yaptığımız görüşmeler sonunda turizme yönelik nasıl katkıda bulunabiliriz. Bu çalışmaları Turizm Festivaline nasıl dönüştürebiliriz sorusuna cevap arıyoruz’ dedi.

İçinde bulunduğu okulun kapsamlı bir okul olduğunu ifade eden Okul Müdürü Şevin Yelseli,: Okulumuzda, Yiyecek, İçecek Hizmetleri Atölyesi, El Sanatları Atölyesi, Matbaa Atölyesi, Güzellik Atölyesi, Saç Bakım Hizmetleri Atölyesi, Seramik Atölyesi ve Tarım Atölyeleri mevcut. Lise düzeyine gelen çocukların becerilerinin gelişmeleri sağlanıyoruz. İstanbul’da bu şekilde 18 adet okul mevcut. Bu okullardan bir tanesi Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ve Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı her yıl yeni öğrencileri okulumuza kayıt ederken son sınıftan mezun olan öğrencilerimizin mezuniyetin sevincini yaşıyoruz' dedi.

Okul Müdürü Şevin Yelseli'nin ziyaretinden sonra okulda bulunan atölyeleri gezen ve öğretmenler ve öğrenciler sohbet eden Başkan Bilir, 'Okulu ziyaret ettiğimde yetkililer ikramda bulundular. İkramda bulundukları yiyecek-içeceklerin okul içerisinde üretildiğini öğrendim. Yine okulun öğrenciler tarafından okul içerisinde bir takım hediye ürünleri okul içerisinde bulunan atölyelerde yaptıklarını söyledi. Bu beni fevkalade memnun etti' diye ifade etti.

Böyle bir okulun Beykoz’da faaliyet gösteriyor olmasından son derece memnun olduğunu belirten Başkan Ali Bilir, Beykoz'umuza böyle bir okulu kazandıran başta Milli Eğitim Bakanlığımıza İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Okul Müdürümüz Şevin Yelseli hanımefendiye okulumuz diğer yöneticilerine ayrı ayrı teşekkür ederim dedi.

ali-bilir-(7).jpg

BEYKOZ ÖZEL EĞİTİM MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ OKULUN TARİHÇESİ

11 Ekim 2010 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğünce resmi kabul gören Beykoz İş Okulu (Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi) 1 Nisan 2011 tarihinden itibaren eğitim öğretime başladı.

İlköğretimlerini tamamlayan, genel ve mesleki ortaöğretim programlarına devam edemeyecek durumda olan ve 23 yaşından gün almamış özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin temel yaşam becerilerini geliştirmek, topluma uyumlarını sağlamak, iş ve mesleğe yönelik bilgi ve beceriler kazandırmak amacıyla eğitim öğretime devam eden resmi özel eğitim mesleki eğitim okuludur.

Hafif düzeyde zihinsel yetersiz olan bireylere iş ve meslek edindirmeyi hedefleyen okulumuz akademik bilgi kazandıracak derslerin yanında ağırlıklı olarak atölye çalışmaları ile eğitim öğretime devam etmektedir.

ali-bilir-(8).jpgali-bilir-(9).jpgali-bilir-(1).jpgali-bilir-(2).jpgali-bilir-(3).jpgali-bilir-(4).jpgali-bilir-(5).jpg

7 ARALIK 2016 BİRİNCİBÖLGE

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Birinci Bölge | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.