• BIST 101.742
 • Altın 228,718
 • Dolar 5,2959
 • Euro 5,9997
 • İstanbul 4 °C
 • Ankara 0 °C

Başbakan Binali Yıldırım: 'Paylaşımlarınız Başınıza Bela Olabilir'

Başbakan Binali Yıldırım: 'Paylaşımlarınız Başınıza Bela Olabilir'
Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, 'Sosyal medya, sorumsuz medya değildr. Paylaşımlarınız başınıza bela olabilir, nitekim olmaya da başlamıştır' dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi bozmak isteyenler bunu başaramayacaklar, ne yaparlarsa yapsınlar, yok olmaya mahkumlar. Bu katilleri aramıza salanlar, bu alçakça eylemleri ile farklı yaşam tarzı üzerinden, inançlar üzerinden ayrışacağımızı bekliyorlarsa boşuna hevesleniyorlar. Türkiye bir hukuk devletidir, bu ülkede bütün hayat tarzları, bütün inançlar, bütün düşünceler, devletin güvencesindedir" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım: Caniler ve onları azmettirenler toplumsal huzurumuzu bozmaya çalışıyorlar. Onlar biliyor ki yüzyılladır Ortaköy'de farklı inançtan insanlar birarada yaşamaktadır. 7'den 70'e uyanık olmak zorundayız. Sosyal medya üzerinden yapılan terörün amacına hizmet eden kışkırtıcı paylaşımlar ülkemize zarar veriyor. Özellkle kardeşlerimize önemli bir uyarım var. Sosyal medya, sorumsuz medya değildr. Paylaşımlarınız başınıza bela olabilir, nitekim olmaya da başlamıştır. Kin ve nefret söylemi ve toplumdaki kargaşayı teşvik etmek gibi faaliyetler hukuk devletinde suçtur" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım: Uluslararası toplumdan tek beklentimiz, teröre karşı ikircikli tavırdan vazgeçelim. Yurt içinde ve dışında terör örgütleriyle mücadelemiz sürecek. Bugün sadece bir terör örgütü değil, Türkiye 40 yıldır PKK ile mücadele ederken bugün DEAŞ, FETÖ, PYD, DHKP-C gibi örgütlerle aynı anda mücadele ediyor. Bunun bilinmesi lazım. Bunun sebebi, emperyal hayallerin, komşularımız üzerindeki hesaplarıdır. Suriye'deki otorite boşluğundan dolayı en büyük zararı gören Türkiye'dir.

Türkiye bugün terörü kendi topraklarında değil, neredelerse orada bulup yok etme gücüne sahiptir. Fırat Kalkanı ile de bunu göstermektir. Bu katilleri aramıza salanlar, bu alçakça eylemleri ile farklı yaşam tarzı üzerinden, inançlar üzerinden ayrışacağımızı bekliyorlarsa boşuna hevesleniyorlar. Türkiye bir hukuk devletidir, bu ülkede bütün hayat tarzları, bütün inançlar, bütün düşünceler, devletin güvencesindedir.


Gece Kulübü saldırısının amacı çok açıktır. Bu saldırıyla kışkırtmaya yönelik bir süreç başlatılmak isteniyor. Terörün hayat biçimi üzerinde ayrıştırmaya yönelik olduğu açıktır. Caniler ve onları azmettirenler toplumsal huzurumuzu bozmaya çalışıyorlar. Onlar biliyor ki yüzyılladır Ortaköy'de farklı inançtan insanlar birarada yaşamaktadır. 7'den 70'e uyanık olmak zorundayız. Sosyal medya üzerinden yapılan terörün amacına hizmet eden kışkırtıcı paylaşımlar ülkemize zarar veriyor. Özellkle kardeşlerimize önemli bir uyarım var. Sosyal medya, sorumsuz medya değildr. Paylaşımlarınız başınıza bela olabilir, nitekim olmaya da başlamıştır. Kin ve nefret söylemi ve toplumdaki kargaşayı teşvik etmek gibi faaliyetler hukuk devletinde suçtur. Yargı harekete geçmiş ve gerekli hukuki işlemler başlatılmıştır. Vatandaşlarımızın terör örgütünün oyununa alet olmamalarını rica ediyorum. Bu tür sinsice hamleleri sezip teröre karşı, milli seferberlik bilinciyle karşısında duracağız' diye ifade etti. 

Yıldırım: '15 Temmuz'da oyunu, vatanını, milletini, bayrağını seven milyonlarca vatandaşımız bozdu. Alçak terör örgütü milletin silahı ile millete ateş açtı. Milletin oyu ile başa gelen Cumhurbaşkanını ve hükümeti devirmek istedi ama başarılı olamadı. Ne yaparlarsa yapsınlar, hizmet kervanı yürümeye devam edecek. Terörün tırmandırılmasının arkasındaki sebep terörle mücadelede gösterdiğimiz kararlılığa karşı teröristlerin arkasındaki güçlerin duyduğu rahatsızlıktır. İşe ilişkilerimizi düzeltmekle başladık.

Rusya ile ilişkilerimizi düzelttik. İsraille ilişkilerimizi belli bir noktaya getirdik. Suriye'de ateşkesin sağlanmasını başardık. Bununla da kalmadık BM tarafından kabulünü de sağladık. Halep'te yaşanan katliama tek müdahale eden ülke Türkiye'dir. İnsanları ateş çemberinin içinden çıkardık. Bu millet kendine yakışanı yaptı. Cumhurbaşkanımız Irak Cumhurbaşkanı ile görüştü. Bu haftada ziyaret edeceğiz. Komşu ülkelerle barış içinde yaşamak, hem komşularımızın geleceği hem de ülkemizin huzuru için olmazsa olmazdır. Bunun için her türlü gayreti göstermeye devam edeceğiz. İnsanlarımız geleceğe umutla bakmak istiyor. Bunun için bizden daha fazla gayret istiyor.


Kredi verirken asla mali disiplinden vazgeçmeyeceğiz, asla borçlanma yapmayacağız. Asgari ücretteki mağduriyetleri de gideriyoruz. İş verenlerimizi de artan asgari ücretten dolayı gelen ilave yüklerini bu yılda karşılamaya devam edeceğiz. Bu da onların yükünü hafifletmiş olacak. Bunların hepsini üst üste koyduğunuz zaman 10 milyarlık ek ilave kaynağı aktarıyoruz demek' dedi.

3 OCAK 2017 BİRİNCİBÖLGE

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Birinci Bölge | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.