• BIST 103.186
 • Altın 227,073
 • Dolar 5,3171
 • Euro 6,0307
 • İstanbul 3 °C
 • Ankara 7 °C

Başkan Ali Bilir: Beykoz’da Kültürümüzü Yaşatmanın Gayreti İçerisindeyiz’

Başkan Ali Bilir: Beykoz’da Kültürümüzü Yaşatmanın Gayreti İçerisindeyiz’
Beykozlu Giresunlular Derneği'nin Kuruluşunun 30. yılında Beykoz Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde bir tören düzenledi.

Beykozlu Giresunlular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilir, İkinci Başkan Hayrullah Usta ve yönetim kurulu üyeleri derneğin kuruluşunun 30’uncu yılında düzenlenen törene katılanları karşıladı. 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

giresun-dernek00.jpg

Beykoz Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlene törene katılanlar hoş geldiniz karşılaması ile birlikte pancar çorbası ve mısır ekmeği ikramı ile karşılandılar.

Derneğin 30’uncu kuruluş yıldönümü için aylar öncesinde hazırlık yapan Beykoz Giresunlular Dernek Başkanı Ali Bilir, 1987 yılında kurulan derneğin kurucu üyeleri ve dernek başkanlıklarını yapıp ta ebedi hayata giden kurucu üye ve başkanların mezarlarına giderek dua okuyup mezarlardan aldığı görüntüyü video olarak izletti.

GİRESUN BELGESELİ BEĞENİ İLE İZLENDİ

30’uncu kuruluş yıldönümü münasebetiyle geçtiğimiz günlerde Giresun’u bir seyahat düzenleyen Başkan Ali Bilir, Giresun ve İlçelerinde çektiği görüntüleri ‘Giresun Belgeseli’ olarak gelen davetlilere izletti. 34 Dakikalık görüntü haline getirilen belgeseli izleyen davetliler zaman zaman hüzünlendiler. Giresun’un ilçeler ininde bulunduğu belgesel davetliler tarafından ayakta alkışlandı.  

Başkan Ali Bilir, Ak Parti, Cumhuriyet Hak Partisi Milletvekilleri,  Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşların Temsilcileri, Giresun ve ilçelerinden gelen ve Beykoz’da bulunan muhtarlar,  Beykoz’da bulunan siyasi partinin ilçe başkanları ve çok sayıda davetlinin katıldığı programda konuşma yaptı.

giresun-dernek14.jpg

Beykoz Giresunlular Derneğinin 30. yılını anma ve kutlama etkinliğine hoş geldiniz sizleri aramızda görmekten çok mutlu olduk diyen Başkan Ali Bilir, ‘Roma, Bizans, Osmanlı gibi medeniyetlere ev sahipliği yapmış. Milletlerin kıskandığı dünyanın gözünün üzerinde olduğu kıtaları birleştiren, hem doğu, hem de batı olan dünyanın orta yeri içerisinde bulunduğumuz kültür merkezine adını veren Ahmet Mithat Efendi’nin de belirttiği gibi. İstanbul’un en güzel yerlerinden biri olan Beykoz’da sizlerle aynı havayı solumaktan, her mevsimi sizlerle yaşamaktan dolayı şahsım ve Giresunlular olarak mutlu olduğumu bir kez daha belirtmek istiyorum’ dedi

Başkan Bilir, ‘Beykoz’a Ülkemizin birçok yerinden gelen hemşeri guruplarından biri de biz Giresunlularız. Geldiğimiz zamandan itibaren Beykoz’a kattığınız değerlerle birlikte cemiyet ve dernek faaliyetlerimizle kendi kültürlerimizi yaşatmanın gayreti içerisindeyiz.

Diğer hemşeri dernekler ininde kendi kültürleri ile Beykoz’a anlam ve değer kattıklarını görüyoruz. Elbette ki tarihi üç bin yıldan eski olan Beykoz’da yaşayan biz Giresunlular kendimizi aynı zamanda Beykozlu Giresunlular olarak tanımlıyoruz. Ve tüm potansiyellerimizle birlikte Beykozlu Giresunlular var diyoruz.

Giresun ilimiz ve Giresunlular tarihi süreçte daima stratejik bir konum olmuşlardır. Ülkemizde birçok yönüyle tarihteki yerini alabilmeyi başarmıştır. Tabiî ki memleketimizin her bir  köşesi gerek yerleşim gerekse insanları ile örnek alınacak zenginliklerle doludur.

İstanbul’daki Beykoz’da ki hemşeri gruplarını temsil eden derneklerimiz ne kadar senkronize (uyum) içerisinde olup birlikte kültürel ve folklorik değerlerini harmanlarsa tarihin geçmişini günümüze uyarlarsa yaşadığımız yerin kimlik bütünlüğü güçlenecek ve milletçe daha da güçlü bireyler olma yolunda adımlar atmış olacağız’ şeklinde konuştu

giresun-dernek20.jpg

Derneğin Kuruluşu ve amacı hakkında bilgi veren Başkan Bilir, ‘Bugün 3 Aralık 2016 derneğimiz bundan 30 yıl önce Beykoz’un ilk sivil toplum kuruluşlarından biri olarak 3 Aralık 1987 tarihinde kurulmuş. Bugün derneğimiz 30. yaşını basmıştır.  Bugün ayrıca Dünya Engeliler Günü. Engelliler gününü de kutluyoruz’ dedi.

Derneğin kuruluşundan günümüze kadar geçen süreyi anlatan derneğin çalışmaları hakkında 730 dakikalık bir belgeselin hazırlandığını belirten Başkan Bilir, ‘Geçtiğimiz günlerde Giresun’a gittik. Giresun ve ilçelerinde yöneticiler ile görüşmeler yaptık. Yüzlerce fotoğraf inceledik. Gezimiz esnasında görüntüler aldık. Burada yeri gelmiş iken bir kez daha huzurunuzda Giresun gezimizde bir misafir eden sayın Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu olmak üzere, Piraziz Kaymakamı Hamit Genç, Bulancak Kaymakamı Tayfur Elbasan, Doğankent Kaymakamı Ufuk Köroğlu, Çamoluk Kaymakamı Kenan Karahan, Alucra Kaymakamı Ferhat Vardar, Dereli Kaymakamı Soner Bedir, Espiye Kaymakamı Mesut Çoban, Keşap Kaymakamı Rasim Belge ve Güce Kaymakamı Mustafa Köleoğlu’na ayrı ayrı bir kez daha teşekkür ederim’ dedi.

İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI UNUTULMADI

Başkan Bilir, Giresun gezisinde kendilerini misafir eden Belediye Bbaşkanlarını da unutmadı.

Başkan Bilir, Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Doğankent Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin, Özkürtün Belediye Başkanı Aynur Zorlu Kaya, Çamoluk Belediye Başkanı Musa Varıcı, Alucra Belediye Başkanı Asım Kaymakçı, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, Güce Belediye Başkanı Aytekin Geçgel, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, Çanakcı Belediye Başkanı Tuncay Kasım, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, Çavuşlu Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, ve Giresun Ören Belediye Başkanı Habip Usta’ya bir kez daha teşekkür ederim.

Sayın Belediye Başkanları Başkan olarak beni ve derneğimizin yönetim kurulu üyelerini misafir ettiler. Bizlere bulundukları yöreler olarak bilgi verdiler. Hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ederim’ dedi.


TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ

Belgesel gösteriminin ardından Derneğin Kurucu üyeleri ve eski dernek başkanlarına Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu tarafından Giresun meydanında Kadın-Erkek dayanışmasını ve fındığı temsil eden heykelcikler ve teşekkür belgesi Verildi.

Ayrıca Beykozlu Giresunlular Derneğinin yaptığı faaliyetlere destek olan, İftar Çadırı’na katkı sağlayan hemşehrileri ve işadamları ile beykozda faaliyet gösteren Giresun derneklerinin başkanlarına da teşekkür plaketi verdi.

İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi “Birçok etkinliğinde katıldım ve bu akşam burada olmaktan mutluluk duyuyorum. Beykozlu Giresunlular Derneği İstanbul’da Giresunlular adına en etkin derneklerden biri. Bizim çocukluğumuzda İstanbul ya da diğer şehirlere gidenler için gurbete gitti derlerdi. İşte gurbetteki hemşehrilerimiz bu dernekleri kurarak birlikte yaşamanın verdiği güçle sosyal ve ekonomik hayatta başarı olmayı hedeflemişlerdir” dedi.

giresun-dernek31.jpg

Giresun Federasyonunun eski başkanı ve İstanbul Milletvekili Hasan Turan yaptığı konuşmada “Sivil toplum kuruluşlarının içinden gelip milletvekili olarak görev milletimize hizmet eden bir kardeşiniz olarak her zaman emrinizdeyiz. Beykozlu Giresunlular Derneğinin önemini ve yaptığı çalışmaları çok iyi biliyoruz. Bugün beni burda en mutlu eden şey Yenikapı ruhunu bu salonda görmüş olmamdır. Görüyorum ki burada her türlü siyasi görüşten hemşehrilerim ve siyasetçilerimiz var. Bu Beykozlu Giresunlular Derneği’nin çalışmalarının ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.” dedi.  

hasan-turan.jpg
İstanbul Milletvekilleri Akif Hamzaçebi, Hasan Turan, Yakup Akkaya, 22. Ve 23. Dönem İstanbul Milletvekili Hüseyin Besli, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu 30. yıl anma ve kutlama programına katılarak teşekkür konuşması yaptılar. Gecenin kapanış konuşmasını dernek başkanı Ali Bilir ve programın sonuna kadar bekleyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç birlikte yaptı.


30 Yıl Anma Programına Araştırmacı-Yazar Ayhan Yüksel, Prof. Dr. Bayram Öztürk, Prof. Dr. Hüseyin Öztürk, Devlet Sanatçısı Belgin Ahun, Giresun Dergisi Sahibi Remzi Mamaşoğlu, Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar, Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri Gülay Demirel, Sinan Çıtlak, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, MHP ilçe Başkanı Oğuzhan Kahraman ve Saadet Partisi İlçe Başkan Şeref Kaçmaz, Bulancak Federasyonu Başkanı Abdullah Yümsel, Görele Dernekler Federasyonu Başkanı Birol Gardaş, Beykoz Sivaslılar Dernek Başkanı ve Dernekler Birliği Dönem Başkanı Hamza Sağlam, Ordu Mesudiyeliler Dernek Başkanı Salih Erol, Ardahanlılar Dernek Başkanı Murat Metin Yıldız, Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Saniye Efe, Çubuklu Mahalle Muhtarı ve Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, Denizyolları Eski Genel Müdürü ve Beşiktaş eski Genel Sekreteri Kenan Öner,  ve Beykoz’da faaliyet Gösteren Giresun sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile İstanbul’un çeşitli ilçelerinden gelen Giresunlular katıldı.

30’uncu Yıl Pastası Kesildi

Beykoz Giresunlular Derneği kuruluşunun 30. yılında davete katılan Ak Parti ve CHP İstanbul Birinci Bölge Milletvekilleri ile birlikte pastayı kesti. Daha sonra Kurucu üyeleri Dernek Başkanlarına yapmış oldukları hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verildi.

giresun-dernek46.jpg

4 ARALIK 2016 BİRİNCİBÖLGE

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Birinci Bölge | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.