• BIST 96.861
 • Altın 238,344
 • Dolar 5,8057
 • Euro 6,5299
 • İstanbul 7 °C
 • Ankara 1 °C

Başkan Öz, Personel İle Bayramlaştı

Başkan Öz, Personel İle Bayramlaştı
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi Hizmet Binası’nda belediye çalışanlarıyla bayramlaştı.

Bayramlaşmaya Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Av. Hüsnü Yeşilyurt,  Dr.Turgut Mermertaş, Mustafa Fehmi Okay, Ali Apaydın,  Nuran Keriş, Belediye Meclis Üyeleri, Kartal Belediyesi iştirak şirketlerinin yöneticileri, İşçi memur sendika temsilcileri, Kartal Belediyesi birim müdürleri ve Kartal Belediyesi personeli katıldı. 
 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz: “Bir bayramda daha hep beraberiz Allah acı keder göstermesin rahat rahat kurbanımızı kesip ibadetlerimizi yerine getirelim. Uhrevi alemde Allah’ın yolundan peygamberin yolundan gideceğiz. Dünyevi hayatta ise 15 Temmuz gösterdi ki Atatürk’ün yolundan gidilmezse bol miktarda yol kazası olabilir. Yakın zamanda Ankara’ya gittiğimde bir bakanlığın önünde orada daha önce hiç görmediğim Mustafa Kemal Atatürk’ün resimleri asılıydı. Bizler bu ülkenin 1071’den beri asli unsurlarıyız. Bizler geldiğimizde boş bir alan bulup oturmadık Anadolu’da. Her çeşit millet vardı. Kürdü de biziz, Türkü de biziz, hepsi biziz. 

kartal-bayram4.jpg

Dün İzmir’e çıkan Yunanlılar nasıl ABD’nin, İngilizlerin, Fransızların taşeronu ise bugün de dünyayı yönetmeye çalışan ABD de çeşitli unsurları taşeron olarak kullanıyor. Bizim yapacağımız emperyalizme yenilmemek, uyanık olmaktır. Bu ülkede var olan herkes bu ülkenin asli unsurudur. Adil paylaşımla ilgili benim de herkesin de sorunu var. Bu yüzden halk için Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapıyorum. Kritik bir süreçten geçiyoruz. Birbirimizi üzmeyelim, birbirimizi rahatsız etmeyelim. 7 Ağustos Yenikapı ruhunu yaşatalım. O ruhu yaşatma noktasında da görev sadece bize düşmüyor. Bu toplumun hassas duygularıyla hiç kimse oynamamalı, en tepeden en aşağıya kadar.

Kartal’da bulunan SSK hastanesine konan Yavuz Selim adını hazmettik, köprüye konan Yavuz Selim adını hazmettik; ama bir şeyi hazmedemiyorum. Altınok olarak konuşuyorum, Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nden bu adı çıkarıp Abdülhamit koyarsan ona şüpheyle bakarım. Ben geçmişini inkâr eden adam değilim. Osmanlı da benim soyum, üç kuşak öncesinden Molla Bekir Efendi benim dedemdi. Dedemi inkâr edecek değilim; ama o hastaneyi yaptıran Abdülmecit’tir. Adını Abdülhamit değil de Abdülmecit koysan anlarım. Tam tersini yaparsan bana siyasi mesaj vermiş olursun, o zaman da 7 Ağustos Yenikapı’da, beni süs diye mi çıkarttın derim.”

kartal-bayram.jpg


Başkan Altınok Öz,: “Meydanda sarılı olan Eşekli Kütüphaneci heykelimiz biri tarafından gece açılıyor. Onun üzerinden de birileri eşek muhabbeti yapıyor. O eşek kıymetli bir eşektir, nedenini şöyle izah edeyim; okuma yazmanın zayıf olduğu bir dönem Ürgüp’te bir memur kütüphaneye kimse gitmediği için eşeğin sırtına kitapları koyup köy köy geziyor. Halka kitap götürüyor, onlara kitap okutuyor.

Kartal’da bulunan dikiş makinesi fabrikasından dikiş makinesi istiyor.1950’lerden bahsediyorum. Makinalar geliyor, onları kütüphaneye koyuyor, kadınlara ‘Gelin dikişlerinizi burada dikin’ diyor. Dikiş dikmek için oraya giden kadınlara kitap okuyor. Okuma yazma bilmeyenler için okuma yazma kursu açıp insanlara okuma yazma öğretiyor. 1962 yılında ise dünyada en faydalı en girişimci kişi ödülünü alıyor. Eşekli kütüphaneci; toplumu aydınlatmış, aydınlanmanın yolunda yürümüş. Hacı Bektaş-ı Veli ilimden gidilmeyen yolun sonu karanlık demiyor mu? Bizim kuruluş felsefemiz de budur.  İşte Kartal Meydanı’nda hepinizin faydalandığı eşekli kütüphaneciyi eleştirenlere bir mesaj veriyorum, eşekli kütüphaneci aydınlanmanın simgesidir.”

“Halka hizmet noktasında asla bir milim geri adım atmayacağım”
 
Başkan Altınok Öz: ”Hukukun siyasallaşması bugün en büyük sorundur. Türkiye’de aydın ve demokrat olmak zordur. Ama bunların hiçbiri beni yıldırmıyor. En son Cuma günü Kartal Belediye Meclisi çok doğru bir iş yaptı. Bugün Türkiye’de hukuka güvenin olmayışı en büyük sorundur. Hukuk siyasallaştı. ‘Ben bu Ergenekon davasının savcısıyım’ diyenler bugün mağdur. Biz ne yaptık, hemen adliyenin yanındaki alana baro park dedik. ‘Adel Kalemcilik’in yıktığı yere, herkes gitsin baksın, bir dal bulan gelsin ben vazgeçeceğim. Adel Kalemcilik, depolarının yıkıldığı yere İstanbul barosu hukuk danışmanlığı yapacak. Ben bu kentin yöneticisiyim, hukukta sıkıntı varsa sıkıntı olan alanda ben bunu yapmak zorundayım.

Ben halkın yanındayım. Ağaç kesiyor diye ak troller benim üstüme geliyor, yok öyle bir şey. Türkiye’de aydın olmak, demokrat olmak ve ileriye doğru hamle yapmak biraz zordur; ama Altınok olarak söylüyorum bunların hiçbiri beni rahatsız etmiyor. Halkımıza yapabileceğimiz her türlü hizmeti yapma noktasında asla bir milim geri adım atmayacağımı herkesin bilmesini istiyorum.” dedi. 

Başkan Altınok Öz konuşmasının ardında belediye çalışanlarıyla teker teker bayramlaştı.

kartal-bayram1.jpgkartal-bayram2.jpgkartal-bayram3.jpg

12 EYLÜL 2016 BİRİNCİBÖLGE

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Birinci Bölge | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.