• BIST 91.686
  • Altın 212,431
  • Dolar 5,4058
  • Euro 6,1615
  • İstanbul 13 °C
  • Ankara 14 °C

Dereceye Giren Öğrenciler Madalyalarını Aldı

Dereceye Giren Öğrenciler Madalyalarını Aldı
Pendik Belediye Başkanlığı Kupası 2016 Yılı Atletizm ve Kros Yarışları, ilçe genelinde okuyan öğrenciler ve okulları yine ferdi ve takım halinde kıyasıya yarıştırdı.

Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen Atletizm Kros Yarışları’nda ilçe genelinde okuyan öğrenciler, ferdi ve takım halinde şampiyon olabilmek için kıyasıya yarıştı. 

Küçük Erkekler, Küçük Kızlar, Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler, Genç Kızlar ve Genç Erkekler olmak üzere toplam 6 kategoride yapılan kros yarışları, bu yıl Tavukçuyolu Mesire Alanında gerçekleştirildi. 1000 kadar öğrencinin katıldığı koşularda başlama atışını Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin yaptı.


Tavukçuyolu Mesire Alanı’nın kros yarışına çok uygun toprak yolunda öğrenciler kendi kategorilerinde 1 ve 2 kilometrelik mesafeyi 1. bitirmek için mücadele etti. 

Yarışların tamamlanması sonrası Kurtköy Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ödül törenine katılan dünya rekortmeni gösteri ekibi Karizma Şov basketbol ekibi, birbirinden tehlikeli ve akrobatik hareketlerle törene gelen öğrencileri coşturdu. Birbirinden zor parende ve taklalarla basket atan ekip, öğrencilerden tam not aldı.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  “Amacımız sporla iç içe yaşayan, sağlıklı nesiller yetiştirmek” dedi.

pendik-kosu.jpg

pendik-kosu1.jpg


Madalya ve kupalarını aldılar

Ardından kendi kategorilerinde dereceye giren öğrenciler Başkan Yardımcısı Süleyman Pergel, İlçe Spor Müdürü Osman Karaca, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nihat Yalçın ve Gençlik Spor Müdürü Avni Er’in elinden madalya ve kupalarını aldı.

Koşunun ödül törenine katılan dünya rekortmeni gösteri ekibi Karizma Şov basketbol ekibi, birbirinden tehlikeli ve akrobatik hareketlerle törene gelen öğrencileri coşturdu.

pendik-kosu2.jpg

 

Koşuların şampiyonları:

Küçük Kızlarda    : 1. Adil Erdem Beyazıt Ortaokulu’ndan Yağmur Alıcı

Küçük Erkeklerde : 1. Fatma Gözen Eralp Ortaokulu’ndan Yasin Kaya

Yıldız Kızlarda       :1. Fatma Gözen Eralp Ortaokulu’ndan Yağmur Karabulak,

Yıldız Erkeklerde    :1. Ömer Nasuhi Bilmen İmam Hatip Ortaokulu’ndan Mehmet Can Çotal

Genç Kızlarda         :1. Velibaba Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden Sultan Can

Genç Erkeklerde      :1. Ali Yakup Cenkçiler İmam Hatip Lisesi’nden Fatih Erhan

 

pendik-kosu3.jpg

Okullarda takım halinde şampiyonlar ise şöyle:

Küçük Kızlarda           : ÖMER NASUHİ BİLMEN İMAM HATİP ORTAOKULU

Küçük Erkeklerde       : KURTKÖY İMAM HATİP ORTAOKULU

Yıldız Kızlarda            : FATMA GÖZEN ERALP ORTAOKULU

Yıldız Erkeklerde         : MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU

pendik-kosu4.jpg


28 NİSAN 2016 BİRİNCİBÖLGE

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Birinci Bölge | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.