• BIST 96.861
 • Altın 238,344
 • Dolar 5,8057
 • Euro 6,5299
 • İstanbul 7 °C
 • Ankara 1 °C

Hasan Turan: 'Biz Bütün Renklerimizle Türkiye’yiz'

Hasan Turan: 'Biz Bütün Renklerimizle Türkiye’yiz'
Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Tarihimizin hiçbir ânında, hiçbir bölücü ve şer güce, hiçbir haksızlığa ve zulme boyun eğmemiş bir toplum olarak , bundan sonra da eğmeyeceğiz. Dimdik ayaktayız ve yurdumuzun yılmaz bekçileriyiz."

Van’daki Tarih Kültür ve Arataştırma Derneği'nin (Küresünniler)  düzenlediği toplantısında konuşan İstanbul 1. Bölge Milletvekili Hasan Turan, 'Milletimizin birçok yönden birbirine bağlı bir ailenin fertleri' dedi

Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan , “Hepimizin insanlık, İslam ve hemşerilik bağlarıyla bağlı olduğumuz üç türlü aile bağımız vardır: Hz. Adem ve Havva’dan gelen büyük insanlık ailesi, inancımızdan gelen İslam ailesi ve doğduğumuz topraklardan gelen milli ailemiz. Biz de burada bu bağlar ve aidiyetler vesilesiyle bulunuyoruz. Burada önemli olan husus, etnik ve milli kimliklerimizi bütün bağlarımızın ve aidiyetlerimizin üzerine çıkararak ırkçılık yapmamaktır. Bu, dinî anlayışımıza da terstir. Her milletin iyisi ve kötüsü vardır. O halde önemli olan, ortak bir tarihi, kültürü, acı ve sevinçleri paylaşmış olmaktır.' dedi.

hasan-turan-van.jpg
Biz bütün renklerimizle Türkiye’yiz. Bin yıldan beri bir arada yaşamış, kardeş toplulukları olduğunu ifade eden Hasan Turan, 'Kardeşlerim, kimi zaman toplumda hakikatin teşhisi açısından bazı tereddütler olabiliyor. İşte o vakitler de, İmam Şafi’nin verdiği örnekteki gibi, düşman oklarına bakacağız. FETÖ, PKK, AB ve ABD’deki bazı merkezler şeklinde gruplaşan düşmanların koro halinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti hükümetine saldırısına baktığımızda, doğruyu açık seçik teşhis edebiliriz.

Hain terör örgütü de vatanımızı bölmek için ilk etapta milletimizin huzurunu bozması gerektiğini biliyordu. Bu sebeple terör örgütü, Cumhuriyet tarihimizdeki bazı politikalar ve problemler sebebiyle yaşanan birtakım olumsuzluğu bölücülüğünün gerekçesi olarak sundu ve bölge halkını da bu gerekçeler konusunda ikna etmeye uğraştı.

Bütün bu tarihden günümüze intikal eden olumsuzlukları ortadan kaldırmak,AK Parti hükümetlerimizin birinci hedefi olmuştur. Toplumsal beklenti ve şikayetler birliğimizi bozmadan, huzur ortamı içinde de gerçekleşebilirdi. İşte biz bunu yaptık. Demokratikleşme Doğu ve Güneydoğu’da da AK Parti döneminde gerçekleşti. Dil, kültür, basın, sanat alanında özgürlüklerle birlikte birçok alanda iyileştirmeleri AK Parti yaptı. 

hasan-turan-van3.jpg

Terör örgütünün pek çok istismar materyali bu şekilde geçersiz kılındı. Bölge sanatçıları taltif edildi. Siyaset sahasında legal bir şekilde rol almalarının meşru zeminleri hazırlandı.Bu noktada toplumsal mutabakat ve meşruiyet platformları tesis edildi.

Bölgeye yatırımlar ve ekonomik birçok iyileştirmeler yapıldı. Çözüm süreci ile terör örgütünün istismar ettiği birçok paradigma, bölücü emellerin temsilcilerinin ellerinden alındı.

Fidel Castro’nun dediği gibi “PKK ABD’li Yankeelerin petrol bekçileridir.”

hasan-turan-van4.jpg

15 Temmuz’da bu millet destan yazdı. Tabii ister istemez, gözler Doğu ve Güneydoğu’ya çevrildi. 

Van’da gördüğüm manzaranın kendini duygulandırdığını belirtten Turan, 'Yüzbinlerce Vanlı vatan evladı sokaklardaydı.  Bu direnişin önderleri olarak, Van'da önemli bir nüfusa sahip Çepnileri görmek bizi ziyadesiyle memnun etti. Kaşgarlı Mahmut'un ifadesi ile "Çepniler savaşçı bir topluluktur nerede savaş varsa, orada savaşır." Bu hususiyetleri, vatan hainlerine verilen dirayetli cevapta gizlidir. Darbe karşıtı miting ve nöbetlerde 120 bin Türk bayrağı dağıtıldığı bilgisi bu açıdan çok önemlidir' dedi.

Turan, Bu aziz millet, zamanında Kurtuluş Savaşı’nda nasıl birlik olduysa, bugün de aynı inançla birlik oldu. Birlik olduktan sonra, beşeriyet planında, hiçbir güç bizi yıkamaz.

hasan-turan-van1.jpghasan-turan-van2.jpg


23 KASIM 2016 BİRİNCİBÖLGE

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Birinci Bölge | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.