• BIST 101.742
 • Altın 227,576
 • Dolar 5,2959
 • Euro 5,9997
 • İstanbul 7 °C
 • Ankara 6 °C

Kadıköy'de Bahriye Üçok Ekolojik Çocuk Yuvası Açıldı

Kadıköy'de Bahriye Üçok Ekolojik Çocuk Yuvası Açıldı
Kadıköy'deki çocuk yuvasının açılışında konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 'Bütün Belediye Başkanı arkadaşlarıma söyledim. Gecekondu bölgelerinden başlayarak bütün mahallelerde çocuk yuvaları kurun, kreşler kurun diye.'

Kılıçdaroğlu, 'Kadın rahatlıkla sokağa çıkmalı, caddeye çıkmalı, alışveriş yapmalı, sinemaya gitmeli, tiyatroya gitmeli. Ama şunu düşünmeli; çocuğum çocuk yuvasında güvenli ellerde. Bunu yapmamız lazım' diye ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Kadıköy Belediyesi tarafından yaptırılan Bahriye Üçok Ekolojik Çocuk Yuvası’nın açılışını yaptı. 


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çok teşekkür ederim. Güzel çocuklarımızın türküsüyle başladık. Yine kız çocuklarımız keman çalıyordu. Dolayısıyla böyle bir manzarayı görmek emin olun hepimize huzur veriyor. Çocukların büyüdüğü, çocukların özgürce yaşadığı, gezdikleri, koştukları ve oynadıkları ve arada bir yaramazlık yaptıkları bir süreci izlemek hepimize keyif veriyor. Biz çocuklarımızı ne kadar iyi yetiştirirsek, ne kadar iyi eğitim verirsek çocuklarımıza, Türkiye’nin geleceği o kadar parlak olur. Hani Mustafa Kemal Atatürk’ü düşünün, sadece ve sadece ülkenin geleceğini gençlere emanet etmiştir. Yani yeni yetişen kuşaklara emanet etmiştir. Yani iyi eğitim almış, çağdaş, dünyayı iyi sorgulayan kuşaklara emanet etmiştir. Biz çocuklarımızı bu anlayışla yetiştirmek zorundayız. 

kadikoy-cocuk-yuvasi4.jpg

Belediyelerimize düşen görev var yapıyorlar. Bütün Belediye Başkanı arkadaşlarıma söyledim. Gecekondu bölgelerinden başlayarak bütün mahallelerde çocuk yuvaları kurun, kreşler kurun. Anneler rahatlıkla gelip çocuklarını emanet etsinler, böylece kent kültürünün kendilerine ne verdiğini öğrenebilsinler. Kadın rahatlıkla sokağa çıkmalı, caddeye çıkmalı, alışveriş yapmalı, sinemaya gitmeli, tiyatroya gitmeli. Ama şunu düşünmeli; çocuğum çocuk yuvasında güvenli ellerde. Bunu yapmamız lazım. Bütün belediye başkanlarımız bunu yapıyorlar. 

DİKTA YÖNETİMİNE DE KARŞIYIZ, TEK ADAM YÖNETİMİNE DE KARŞIYIZ

İlk kez böyle bir çocuk yuvası açılıyor. Belediye Başkanımız bu konuda önemli bir adım attı. Biz isteriz ki, bütün çocuk yuvaları burada sağlanan olanaklara kavuşmuş olsun. Eğer bütün çocuk yuvalarına böyle bir olanağı sağlamış olursak çok güzel olayları gerçekleştirmiş oluruz. Çok güzel bir hareketi giderek yayılan bir alanda hayata geçirmiş oluruz. Kent kültürü farklı bir şey değerli dostlarım, kentte yaşamakta farklı bir şey. Kent kültürüne sahip olan kişi ülkenin sorunlarına eğilen kişi demektir.

kadikoy-cocuk-yuvasi5.jpg

Kentte yaşayan kişi kentin nimetlerinden yararlanan kişi demektir. Sinemaya gider, tiyatroya gider, kahveye gider, parka gider, hayatın her alanından bir şekliyle yararlanmak ister. Kent kültürüne sahip kişi aynı zamanda dünyayı sorgulayan kişidir. Dünyada nelerin olup bittiğine iyi bakan bir kişidir. Kent kültürünün geliştiği yerlerde, ülkelerde demokrasi de çok güçlü olur. 

BEDEL ÖDEMEK GEREKİYORSA ÖNCE BİZ ÖDEYECEĞİZ

Biz neden diyoruz hem darbeye, hem diktaya karşıyız. Tam demokrasiyi savunuyoruz. Darbe yapmak istediler. Hep birlikte karşı çıktık. Ama dikta yönetimine de karşıyız, tek adam yönetimine de karşıyız. Benim söylediğim doğrudur, ben istediğimi yaparım, ben istediğimi asarım, istediğimi keserim. Böyle bir şey yok demokrasilerde. Size şu sözü rahatlıkla verebilirim. Cumhuriyet Halk Partisi olduğu sürece demokrasiden asla bir adım kimse geriye atmayacaktır. Attırmayacağız.

kadikoy-cocuk-yuvasi.jpg

Herkes şunu çok iyi bilsin. 15 Temmuz sonrası parlamentoda 4 partinin ortak imzaladığı bir metin var. O metinde çok açık ve çok net güçlü bir parlamenter sistem ihtiyacı vurgulanmıştır. 4 parti ortak imza atmıştır onun altına. Kimse imzasını inkar eder noktaya gelmesin. Söz namustur, imza namustur. Güçlü bir parlamenter sistem hepimizin arzusudur.

Darbeyi atlattık şimdi benim borazanım ötecek. Yok öyle bir şey. Ona izin vermeyeceğiz. Vermemek bizim görevimizdir. Vermezken bedel ödemek gerekiyorsa size sözüm söz o bedeli önce biz ödeyeceğiz. Kimse endişe etmesin. Öyle meydan meydan dolaşacağım, istediğimi gerçekleştireceğim. Olmaz bu, bu olmaz. Herkesin anayasaya saygılı olması lazım. Herkesin demokrasiye saygılı olması lazım. Herkesin düşünce özgürlüğünü açıklamaya saygılı olması lazım. Herkesin kadın – erkek eşitliğine saygılı olması lazım. Herkesin demokrasiyi savunması lazım. 

kadikoy-cocuk-yuvasi9.jpg
TAM DEMOKRASİ İSTİYORUZ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Hepiniz komşularınızı ikna edin, hepiniz arkadaşlarınızı ikna edin, hepiniz sesinizi biraz daha gür çıkarın ve şunu söyleyin. Evet biz de tam demokrasiyi istiyoruz. Benim ülkem Mustafa Kemal’in ülkesi, Mustafa Kemal Atatürk demokrasiyi savundu, hayatı boyunca demokrasiyi savundu ve demokrasiyi getireceğiz. Tam demokrasiyi getireceğiz.

kadikoy-cocuk-yuvasi1.jpg

Bütün az gelişmiş ülkelerin, bütün mazlum ülkelerin imrendiği bir demokrasiyi getireceğiz. Mustafa Kemal döneminde Türkiye Cumhuriyeti bütün İslam dünyasının, bütün mazlum ülkelerin imrendiği bir ülkeydi. Kurtuluş Savaşı hareketini Mustafa Kemal’in Türkiye’de ateşlemesiyle o ülkelerde de oldu. Şimdi biz demokraside de çıtayı yükselteceğiz ve bütün o mazlum ülkeler biz de Türkiye gibi tam demokrasiyi kendi ülkemize getirmek istiyoruz diyebilmeliler. 

kadikoy-cocuk-yuvasi3.jpg

Bu dileklerle hepinize en içten sevgiler, saygılar, dostluklar sunuyorum. Hepiniz sağ olun, var olun, gelecek güzel çocuklarımızın olsun. Çocuklarımız için çalışacağız. Onlar bizim onurumuz, onlar bizim gururumuz, onlar bizim geleceğimiz. Teşekkürler. 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bahriye Üçok Ekolojik Çocuk Yuvası açılışı sonrası, Kadıköy Belediyesi’nin hizmete açtığı Karikatür Evi ve Kadıköy Gençlik Merkezi ile Fener Çocuk Yuvası’nı da ziyaret etti.

kadikoy-cocuk-yuvasi2.jpgkadikoy-cocuk-yuvasi8.jpgkadikoy-cocuk-yuvasi10.jpgkadikoy-cocuk-yuvasi11.jpg

16 EKİM 2016 BİRİNCİBÖLGE

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Birinci Bölge | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.