• BIST 121.475
  • Altın 294,762
  • Dolar 5,8926
  • Euro 6,5369
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 2 °C

Küresel Operatörler

Erdoğan Gündüzpolat

Küresel  güç oyuncuları yeni strateji ve yöntemlerini uygulamak ve geliştirmek  için kıtalar bölgeler üzerinde  planlarını uygulamaya koydular. Ulusal Milli devletlerde ülkelerde Operatör seçimlere yaptılar yerel unsurları planları için dizayn ettiler.

Ülkeler ve bölgelerde Medya  Diplomat Bürokrat ve İşadamı kullarını  strateji ve taktıkları için uygulama alanına koydular. Ülkelerin Milli ve yerel kurum ve bireyleri kendi gelenek ve milli değerlerinden koptular uzaklaştılar.

Avrupa ve Uzak Kıtaların Başkentlerinde ulusal milli ülkelerin Medya Bürokrat İşadamı Operatör Karakterleri boy göstermeye vitrine çıkmaya başladılar.

Küresel yeni dünyanın operatörleri efendilerinden aldıkları emir ve komuta  görevlerini ifa etmeye sahada uygulamaya koydular. Operatörler kıtaların kaderlerini Ülkelerin geleceklerini dizayn etmek uğruna iletişim operatörlüğü alanına hızla giriş yaptılar.

Dünya yeni bir Küresel şekillenme aşamasında Demokrasi İnsan hakları kamuflajında operatörlerin operasyonlarına tanıklık etmektedir. Medya özgürlüğü İnsan hakları operatörleri yeni kimlik ve hırsla dünyanın bölgelerin Savaş süvariliğini üstlendiler.

Avrupa Ortaçağ başkanlık şatolarında efendilerinden aldıkları emirlerle Medya uzay fotoğrafçılığı yapıyorlar. Küresel güç ve ortaçağ simsarları yeni medyanın vitrininde farklı söylem ve üsluplarla demokrasi özgürlük dersleri veriyorlar. Anadolu bozkırları küresel operatör oyuncularına Mevlana, Yunus Emre, Karacaoğlan tarihinden gerekli iletişim tekniklerini cevaben vereceklerdir.

Atlantik kuleleri Ortaçağ Şatoları Tarihin derinliklerinden gerekli referansları alacaklardır. Türkiye küresel operatör uygulamalarında yeni dalgalar yaşamaktadır. Avrupa başkentlerinde  Atlantik’te Ege, Akdeniz, Anadolu pasaportlu kimlikler Küresel operatörlük oyunculuğu sergilemektedirler. Türkiye kendi Coğrafyasında özgün karakteriyle milli heyecanıyla operatörlerin planlarını taktık ve stratejilerini tarihin karanlık delhızlerine gönderecektir.

Erdoğan Gündüzpolat

erdogangunduzpolat@gmail.com

Bu yazı toplam 8817 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Birinci Bölge | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.