• BIST 95.665
  • Altın 276,124
  • Dolar 5,7212
  • Euro 6,3487
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 23 °C

Küresel Teknolojik Örgütler

Erdoğan Gündüzpolat

Dünya yeni bir küresel teknolojik örgütlenme modeli geliştirdi Küresel aktörler yeni tanrılardan aldıkları emir ile Dünya kıtalarını ve bölgeleri dinsel emirlerle dizayn ediyorlar. Küresel yeni din milisleri Ortadoğu Güney Asya Kafkasya harita topografı mühendisliği operasyonlarına girdiler.

Yeni okyanus operatörleri teknolojik teşkilatlar ve yapılanmalar oluşturdular. Devletler ülkeler ulusal milli yapılar yeni dünyada karşılarında teknolojik yapıları örgütleri buldular. Teknolojik teşkilatlara karşı savunma mevcut yapıları koruma geliştirme modelleri günümüz dünyasında geliştirme zamanı gelmiştir ve geçmektedir. Teknolojik teşkilatlar karşısında mevcut saldırı altında ki devlet ve ulusların yapılarını korumaları yeni yöntem ve yüksek teknolojileri geliştirmelerine bağlıdır. Klasik anlamda uygulamalarla ve zamanı geçmiş strateji ve taktiklerle bu mümkün görünmemektedir. Küresel aktörlerin saldırı dalgalarına karşı yeni taktikler farklı ülkeler arası oluşumlar ve politikalar geliştirilmelidir.

Teknolojik örgütlerin Ortadoğu coğrafyasındaki tatbikat ve uygulamaları bizlere yeni yaklaşım modellerini sunmaktadır.

Türkiye küresel teknolojik yapılara karşı sınır hatlarında kendi operasyonlarını yapmakta ve özgün stratejilerini geliştirmektedir. Tarihin imparatorluğunda dünya gezegeninde yer almış Türkler yeni teknolojik küresel örgütlere karşı yakın bir tarihte zamanında kendi rolünü ve mücadele modelini tüm dünyaya ilan edecektir.


 Erdoğan Gündüz POLAT

 

Bu yazı toplam 1576 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Birinci Bölge | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.