• BIST 95.286
  • Altın 271,266
  • Dolar 5,6605
  • Euro 6,2795
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 19 °C

Pensilvanya Şövalyeleri

Erdoğan Gündüzpolat

Küresel güçler yeni dünyada modern ve iletişim teknolojisini kullanan yöntemler geliştirdiler Ülkeleri yönetme teknik ve yöntemleri değişti . Pensilvanya Şövalyeleri bu yeni küresel yönetim tekniğinin ve stratejisinin en yeni modelidir.

Şövalye Ortaçağ Avrupa’sında seçkin ve profesyonel bir atlı asker süvari sınıfıdır. Günümüzde Şövalyelik, bazı ülkelerde önemli bir hizmet nedeniyle verilen bir unvana dönüşmüştür. Türkiye bu küresel operasyona karşı yenidünya da farklı ve stratejik yöntemler taktikler geliştirmelidir. Duygusal ve romantik heyecanlı donem geçmiştir. Yeni yöntemlerle ve genç kadro oluşumlarıyla farklı ve etkin yöntemler geliştirmeliyiz. İmparatorluk tarihimizde Mete Han Selçuklular Osmanlılar yeterince özgün ve kültürel birikim mevcuttur. Dünya kıtalar noktasında Afrika Avrasya Latin Amerika yeni oluşumlar oluşturulmalı ve bu organizasyonlarda uluslararası medya bilgi teknolojisi etkin bir şekilde kullanılmalıdır.

Türkiye coğrafyası dahilinde etkin ve kalıcı kıtasal yerleşik oluşumlara gidilmelidir. PENSİLVANYA ŞOVALYE lerıne bakıldığında, Kıtasal ve yerleşik küresel aktörlerle ilişkili Türkiye’ye karşı operasyon yapmaktadırlar. Türkiye’ nin bu küresel saldırıya karşı daha etkin kadrolarla ve yeni yöntemlerle bir karşı sistem geliştirmesi gereklidir.

PENSİLVANYA ŞOVALYELERI yeni dünyada küresel stratejiler ve oluşumlar için bu unvanla payelendirilmiştir Biz Türklerin tarihinde Metehanlar Alparslanlar Fatihler Yavuzlar Atatürkler ve küresel operasyonu dönüştürecek ve farklı bir boyuta geçiş yaptıracak yeterince deneyim ve tecrübemiz vardır. Yapmamız gereken Tarihimizi iyi analız ederek yeni dünya da uygun yönetim yöntemleri geliştirmektir. Dünya da ekonomi ve strateji birlikte yürümektedir . Bizlerin ekonomik alanlarda Kıtasal etkinlik kurabilmemiz için küresel vizyoner şirketler oluşturmamız gerekmektedir Öncelikle ekonomik şirket oluşumlarını sektörel bazda Dünya coğrafyasına yaymamız zorunluluktur. G Kore örneği iyi bir deneyim olabilir, fakat bizim sistemimize birebir uygulamak doğru olmayacaktır çünkü biz kendi modelimizi oluşturmalıyız.

PENSILVANYA ŞOVALYELERİ küresel operasyonlarını etkisiz hale getirmenin yolu ve yöntemi çok yönlü küresel kıtasal taktık ve stratejileri uygulamaktan geçmektedir Türkiye tarihin her döneminde med cezirler yaşamıştır, bu küresel dalgayı da tarihi birikim ve zenginliğiyle aşacaktır. Yapmamız gereken kendi modelimizi ve kendi sistemimizi yerel unsurları referans alarak yürümektir.

Erdoğan Gündüz POLAT

erdogangunduzpolat@gmail.com

Bu yazı toplam 1231 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Birinci Bölge | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.