• BIST 101.503
 • Altın 234,113
 • Dolar 5,5350
 • Euro 6,2572
 • İstanbul 11 °C
 • Ankara 9 °C

Yapılan Seçimde Yeni Başkan Ali Bilir, Oldu

Yapılan Seçimde Yeni Başkan Ali Bilir, Oldu
Beykoz Giresunlular Derneğinin 14. Olağan Genel Kurulu Beykoz Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Tek listenin çıktığı seçimde Ali Bilir, derneğin yeni başkanı seçildi.

Beykoz'da bulunan Giresunlular Derneği'nin 14. Olağan Kongresi'nde Başkanı olarak seçilen Ali Bilir, Her Giresun ferdinin katkısına ihtiyacımız olacak. Bugün aldığımız bu bayrağı zamanı geldiğinde teslim edeceğiz:"

Derneğinin kuruluşunun 2017 yılında 30'uncu kuruluş yıldönümü olduğunu belirten Ali Bilir, 'Derneğimiz en eski sivil toplum kuruluşlarından bir tanesi Allah Nasip ederse 30'uncu yıldönümümüzü 30 bin genç olmak üzere toplam 60 bin kişi ile Beykoz Çayırında kutlayacağız' dedi

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

dscn0154-001.jpg

Beykoz Giresunlular Derneği'nin 14. Olagan Kongre sonrası Başkan Seçilen Ali Bilir: "Bu süreci sağlayan büyüklerime, abilerime ben çok teşekkür ediyorum. Burada herkesin bir emeği var. Sayın Milletvekilimizin de emeği var. Geçmiş dönemdeki arkadaşlara da haksızlık etmek istemem ama bu dönem, Beykoz'da yaşayan Giresunlular, bir Milli Takım kurdu. Bu takıjmın da şimdilik kaptanı olarak beni tercih ettiler. Bu kaptanlık değişir ama bizim bu Milli Takımımız inşallah bundan sonra diğer hemşeri gruplarına hem örnek olacak hem de bizim Beykoz'daki büyük ve güçlü kitlemizin de öncüsü ve sürükleyicisi olacaktır. İnşallah bugün bunun ilk adımını atmışızdır diye ümit ediyorum.

Sevgili Hemşerilerim.Bizim önümüzde çok iyi bir örneğimiz var: Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan. Köy Derneği'nden ve ardından İlçe Derneğinden sonra da Dernekler Birliği ve oraan da Federasyon Başkanlığı'na geldi. Ardından da buna kendi çalışmalarını, kendi birikimini, kendi potansiyelini de dahil ederek; Büyük Millet Meclisi'ne taşıdı. Ben her defasında söylüyorum: Dernekler tek başına bir güç değildir. Derneklerin içini nasıl doldurursak, güç onunla birlikte sabittir. Onun için 'Biz bir milli takım kurduk' dedik.

Bu milli takımdaki gençlerimiz, hemşerilerimiz, donanımlı olması gerekiyor. Donanımın yolu da kişinin kendisini eğitmesiyle, kendisini geliştirmesiyle mümkün oluyor. Bu kardeşiniz 44 yaşında hâlâ akademik eğitim alan birisi... Eğitimin sonu yok. Dolayısıyla bizler bu takımımızın içerisinde, tıpkı Olimpiyatlara hazırlanan sporcular gibi sıkı çalışmalar yapacak; zamanı geldiğinde de sporcularımızı Olimpiyatlara  sunacağız. Buradaki hazirun benim ne demek istediğimi çok iyi anlıyor. Biz, hiçbir zaman galeyana gelmeyeceğiz, heyecabna gelmeyeceğiz. Düşünerek hareket edeceğiz. On kez düşünüp, adımımızı bir defa ama çok iyi atacağız. İnşallah bundan sonra da böyle yapacağız. Bundan önce derken, 'bundan önce böyleydi' anlamı çıkmasın. Eğer bundan öncesi olmasaydı, bizim bugün bu taboyu burada görme şansımız yoktu."

Beykoz Giresunlular Derneği Genel Kurulu'ndan beklenildiği gibi tek liste çıktı

Beykoz Giresunlular Derneği Genel Kurulu'nda Ali Bilir'in Başkan gösterildiği tek liste yarıştı. 

Salonda bulunan ve imza atan 156 Giresunlu'dan 152'si sandık başına gelerek, oyunu kullandı. 

AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan'ın da yer aldığı, Salim Öztürk'lü Hakkı Emanet'li Mustafa Tahmaz'lı Fuat Kuş'lu 15 kişilik Yönetim Kurulu listesi, Ali Bilir'in Başkanlığı'nda Giresunlular tarafından kabul edildi. 


Beykozlu Giresunluları14. Olağan Genel Kurulda Divan Başkanlığı'nı Mustafa Öztürk yaptı.

Divan başkanı Mustafa Öztürk, "Ülkemiz için şehit olmuş, başta Topal Osman Ağa olmak üzere tüm şehitlerimiz için ayrıca Derneğimizin Kurucu Başkanı olan Salih Kırtorun ve onun ardından Başkanlık yapmış olan Ahmet Kuruderi için sizleri 1 dakikalık Saygı Duruşu ve ardından İstiklal Marşı söylendi.

Olagan Genel Kurul'da Beykoz Giresunlular Dernek Başkanı, Fuat Kuş, konuşmasına 2 yıl önce gerçekleştirilen Kongre'de de yine bir Giresunspor maçının oynandığı güne denk geldiğini hatırlattı. Giresunsporu bu yıl Süper Lig'de görmek istediğini söyledi.


Hayrullan Usta'nın neden adaylıktan vazgeçtiğini Fuat Akkuş, açıkladı.

Akkuş," İki yıl boyunca Kongremizin ardından güzel bir birliktelik sağladık. Ben, yeniden Aday olmayacağımı zaten aylar öncesinde söylemiştim. Bir süreç gelişti, onu anlatacağım. Bu sürecin kendi içinde kahramanları var, onlardan bahsedeceğim. Ama sonuçta gerek Belediye Başkan Yardımcımız, gerek şu an Aday olan arkadaşım ve birçok insanın katkısıyla, bir birlikteliği sizlerin de katılımıyla sağlayacağız. Biliyorsunuz, mesajlar size yoğun bir şekilde geliyordu. Bizim yönetimimiz içerisinden Sevgili Hayrullah Usta kardeşimiz bir Adaylık için kamuoyunu bilgilendirdi. Zaman içerisinde farklı adaylar da çıktılar, bizimle de gelip görüştüler. Bu süreç içerisinde toplantılar da yapıldı. En son yapmış olduğumuz toplantıda, bazı gerginlikler de yaşadık. Bu süreç böyle yaşanırken, sıkıntılı ve problemli bir şekilde devam ederken, Sevgili Hayrullah Abimizle birlikte oturduk, konuştuk. Tejk adaydı ancak belki kendisine karşı farklı oluşumlar da olacaktı.


Hep birlikte Beykoz'da yaşıyoruz. Yaşadığımız bir süreç var. Bu iki yıl içerisinde de bizim yaşadığımız bir süreç var. Ben Hayrullah Abime dedim ki: 'Sevgili Hayrullah Usta... Gel, biz yeni bir oluşum yapalım. Yeni bir isim belirleyelim; sen de ben de o listede olalım; bu işin içinde yıllardır koşturan Sevgili Başkan Yardımcımız Salim Öztürk de bu işin içerisinde olsun. Benden önce Başkanlık yapan Hasan karakaya da olsun. Mevcut Başkan ben de olayım. Mevcut Üyelerimizden Hakkı Emanet Abimiz bizlerle olsun. Her kesimden insanlar bu işin içerisinde olsun. Tek listeyle, kimsenin kimseyi eleştirmediği; hepimizin arkasında dimdik duracağı; bizi bir araya getiren bir liste yapalım' dedim. Toplantılar yaptık, bir araya geldik ve Sevgili Hayrullah Usta adaylığından feragat etti. 'Ben eğer böyle olacaksa çekiliyorum' dedi. Öncelikle sizlerden Hayrullah usta için bir alkış istiyorum."


Kongreye CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ve SP İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, katıldı.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, "Burada birçok Başkan var, çıkan Başkan olarak çıkıyor... Burada Başkan olmayan yok. Giresunlular da Başkan bol olur. Efendim, ben ilk derneğe 1989 yılında Hamza Öztürk Abimin önerisiyle geldim ve Dernek Yönetimine seçildim. Seçildiğimde, ilk gün toplantı yapılacak; baktım bir yaşlı grup oturuyor; ben de kimseyi tanımıyorum, bir köşede bekliyorum. oradakiler konuşuyor, 'Salim Öztürk varmış, bu kim' diyor. Yan masada oturuyorum. İshak Abi de orada.. Ben İshak Abi'yle bu Dernekte yöneticilik yaptım; bugün kısmet, oğluyla da aynı yerde Yöneticilik yapma kısmeti bize düştü.

Fuat kardeşimizin de az önce dediği gibi birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olan şu günlerde, dargınlıkların bir kenara bırakılması gerekiyordu. Dolayısıyla işin bu şekilde neticelenmesi, bizim açımızdan, Beykoz'da yaşayan Giresunlular açısından önemliydi."


Yönetim Kurulu Asil Üyeler

1. Ali Bilir

2. Abdullah Ömer Meral

3. Ahmet Okumuş

4. Aysel Kınalı

5. Demet Yeşilbaş

6. Fuat Kuş

7. Gökhan Taneri Vural

8. Hakkı Emanet

9. Hasan Karakaya

10. Hatice Suna Sadıç

11. Hayrullah Usta

12. Hüseyin Kuruderi

13. Mustafa Tahmaz

14. Osman Kurtoğlu

15. Salim Öztürk

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler
1-Hakkı Melikoğlu
2--Ali Konanç
3-Songül Emanet
4-Ahmet Dural
5-Adem Arslan
6-Temel Karadeniz
7-Bilgehan Murat Miniç
8-Hasan Çıra
9-Fırat Aycı
10-Murat Arslan
11-Ali Kuğu
12-Hurşit Ak
13-Kami Temiz
14-Nesrin Keresteci
15-Yunus Sonuncu


Denetim Kurulu Asil Üyeler

1. Nevzat Oral

2. Remzi Coşkun

3. Rahman Emanet

Denetim Kurulu Yedek Üyeleri

1-Tahsin Torun
2-Hayrullah Turan
3-Yahya İpek

Derneğin önceki Başkanı Fuat Kuş, kendisinden önce Başkanlık yapmış olan ve aynı zamanda Hasan Karakaya'ya hizmetlerinden dolayı plaket verdi.

Fuat Kuş ayrıca daha önce Başkan Adaylığını açıklayan ancak daha sonra Ali Bilir lehine çekilerek, onun listesinde yer alan Beykoz Belediyesi Meclis eski Üyesi Hayrullah Usta'ya da bir plaket sundu.

 

10 NİSAN 2016 BİRİNCİBÖLGE

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Birinci Bölge | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.